573 391 090
facebook
-4.7°C
česky english

Vleky a sjezdovky

Hostýnské vrchy patří k frekventovaným oblastem sjezdového i běžeckého lyžování, zimní turistiky, rekreace a jiných pohybových aktivit. Ski Areál Troják (583 m.n.m) leží ve stejnojmenném sedle na hranicích okresů Vsetín, Zlín a Kroměříž.

GPS 49°21’13.52”N; 17°48’48.83”E.

Od poloviny prosince do poloviny března má zpravidla dobré sněhové podmínky. Tři lyžařské vleky Tatrapoma a tři dětské lanové vleky jsou od hlavní komunikace vzdáleny jen několik desítek metrů. Svah „A“ a dětské hřiště jsou plně pokrývány vrstvou technického sněhu, který garantuje provoz 100 dnů v roce, na třech vlecích.

Ski Areál doplňují služby jako je půjčovna lyžařského a snowboardového vybavení, lyžařská a snowboardová škola, půjčovna dětských sněžných skútrů, skútr taxi a další.

U příjezdové komunikace je velké parkoviště pro 10 autobusů a 150 osobních automobilů. Je po celou zimní sezonu upravováno a zákazníci areálu zde mohou parkovat ZDARMA!

5 lyžařských vleků má kapacitu 2350 osob za hodinu. Ski Areál Troják svými terény uspokojí rodiny s dětmi, lyžaře začátečníky i pokročilé lyžaře. Lyžařský prostor hřebene na Trojáku nabízí návštěvníkům i možnost běžeckého lyžování. Lyžařské stopy jsou vedeny oběma směry po hřebenu na Tesák, Tři kameny, Hostýn až do Bystřice p.H. Na opačnou stranu na Bludný, Čečetkov, Lazy až do Valašského Meziříčí. Strojově je od roku 2009 upravováno 52 km tratí. Více o běžeckých stopách najdete na www.hm52.cz.

Celé zázemí pro sportovce a rekreanty je doplňováno stravovacími i ubytovacími kapacitami. Hotel Na Trojáku a Hostinec Na Trojáku, s bazénem, saunou a dvěma bowlingovými dráhami. Oba objekty jsou vzdáleny od hlavní komunikace a parkoviště jen několik desítek metrů.

Hostýnské vrchy 583 m n.m.